Документи для будівництва

Документи для будівництва

Багато людей мріють про красивий і затишний будиночок або котедж. На жаль, вже на першому етапі реалізації своєї мрії власники земельних ділянок зустрічаються з різними труднощами, але далеко не всі з них пов'язані безпосередньо з будівельними та оздоблювальними роботами. Усім відомо, що перед початком будівництва необхідно зібрати ряд необхідних дозволів, які засвідчують законність виконання будівельних робіт. Процес оформлення довідок вимагає значних витрат часу, зусиль і нервів, тому для виключення помилок в документації забудовнику-початківцю краще звернутися за допомогою до будівельної компанії.

До першої групи нормативних актів, які регламентують законність будівництва приватного будинку, відносять право на володіння земельною ділянкою. Якщо територія ще не приватизована, то підготуйте і надайте Державній реєстраційній службі наступний пакет документів:

  • заяву, у якій зазначена мета використання ділянки, її місце розташування і точні розміри;
  • документ, що засвідчує особу: паспорт;
  • договір купівлі-продажу ділянки;
  • кадастровий план (попередньо завірений);
  • документи, що підтверджують права на володіння земельною територією.

Якщо територія для зведення будинку знаходиться за межею міста, а розробкою займалося архітектурне бюро, то перед початком роботи необхідно перевірити легальність існування контори. Попросіть компанію надати ліцензію, інакше ніяка інстанція не дасть дозвіл на майбутнє будівництво.

Щоб отримати дозвіл на будівництво будинку, необхідно звернутися до органу держархбудконтролю з наступними документами:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • документи, що підтверджують права на володіння земельною територією;
  • заяву із запитом на дозвіл проведення будівельних робіт;
  • затверджений проект будинку;
  • план ділянки + акт топографічного дослідження.

Крім дозволу на будівництво, необхідно отримати будівельний паспорт. У цьому документі перераховані вимоги, які пред'являються до індивідуального будівництва. Будівельний паспорт включає не тільки проект будинку, але й розташування усіх допоміжних будівель, а також графічне поділ плану ділянки з майбутнім оздобленням і озелененням території. У затвердженні плану беруть участь санітарна та пожежна інспекції. Газовики і енергетики завіряють план проведення підземних або надземних комунікацій.

Не виключено, що може виникнути два варіанти розвитку подій:

  • Скорочення будівництва через недостатнє фінансування;
  • Планування нових елементів будівництва на ділянці.

У таких випадках необхідно отримати офіційний дозвіл головного архітектора. Цей документ потрібен також при введенні будь-яких змін в план будівництва. В іншому випадку, коли міжвідомча комісія буде приймати об'єкт і побачить розбіжності між початковим планом і готовою будівлею більш ніж на 10%, буде призначений немаленький штраф.

Також при забудові території слід звернути увагу на наступні моменти:

Якщо системи водопостачання будуть проходити прямо від свердловини на ділянці, необхідно попередньо отримати ліцензію і дозвіл на проведення робіт.

Проведення газу можливо тільки в разі наявності акту підключення сертифікованого обладнання.

Коли будівництво буде завершено, необхідно отримати підтвердження міжвідомчої комісії про те, що всі об'єкти відповідає заявленому проекту, а також завірити отриманий техпаспорт і експертну оцінку. Тільки після цього адміністрація розглядає справу (від 2-х до 6-ти місяців), і будинок вводиться в експлуатацію.

Слід пам'ятати, що вся документація на будівництво діє 2 (два) роки. Протягом цього часу необхідно почати забудову території, інакше доведеться збирати всі документи заново. Якщо за два роки будівництво не буде завершено, то існує ризик повної або часткової конфіскації майна, але якщо будівництво виконано на 95%, то воно вже вважається придатним для експлуатації. Ну а якщо не вдалося вкластися в зазначені терміни, то слід зареєструвати незавершене будівництво (прописатися там, звичайно, не вийде, але і ризик конфіскації буде усунутий).

Етапи будівництва

Попередня знижка

Етапи будівництва
Вибір земельної ділянки

Наступна знижка

Вибір земельної ділянки