У наш час люди все частіше вирішують зводити приватні будинки і котеджі у віддаленій місцевості. Це пов'язано з тим, що більшість з них змушені проживати в місті тільки через зручне розташування відносно місця роботи і високий рівень розвитку інфраструктури. Незважаючи на це, більшість працюючих людей бажає проводити вихідні на природі. Сьогодні практично кожен із нас має будинок або дачу за містом, тому реалізацією подібних споруд займається велика кількість будівельних компаній. Однак перед тим, як прийняти рішення про будівництво будинку, необхідно ретельно розрахувати всі можливі витрати і визначити кроки зведення майбутньої конструкції.
Головні етапи будівництва приватного будинку:
Вибір ділянки
Щоб звести надійну конструкцію, необхідно правильно підібрати територію для будівництва. Під час вибору ділянки важливо враховувати показники геології та геодезії, розрахувати які допоможуть профільні фахівці будівельних компаній. Також необхідно врахувати всі додаткові споруди, підібрати фундамент і провести вивчення прилеглих об'єктів. Якщо халатно поставитися до цього етапу з метою економії фінансів, наслідки неправильного вибору ділянки принесуть більший збиток, ніж витрати на проведення аналізу території.
Про те, як правильно вибрати ділянку для будівництва ви можете прочитати за посиланням: Статья2
Створення індивідуального проекту будинку
Індивідуальне проектування — це один з найважливіших етапів зведення будинку. Якщо у вас немає досвіду в будівництві, то існує ризик допустити ряд помилок, які пізніше приведуть до збільшення витрат на реалізацію об'єкта. Хоч створення індивідуального проекту — послуга не з дешевих, але до її головних переваг відносять можливість розробки індивідуального макету з урахуванням вимог і побажань замовника. Паралельно зі створенням проекту рекомендується складати детальний кошторис, до якого вносити дані про витрати по кожному етапу будівництва будинку, включаючи вартість матеріалів, виконання робіт і надання послуг.
Оформлення документації
Коли визначена ділянка і створена план-схема майбутньої будівлі, саме час оформити необхідну документацію. Процес збору довідок вимагає значних витрат часу, зусиль і нервів, тому для виключення помилок у заповненні бланків заяв початківцю-забудовнику краще звернутися за допомогою до досвідчених фахівців будівельної компанії. Слід пам'ятати, що всі дозволи на будівництво діють рівно 2 (два) роки з моменту початку зведення споруди. Протягом цього часу необхідно почати забудову території, інакше вам доведеться збирати всі документи заново.
Дізнатися більше про правильне складання будівельної документації можна за посиланням: Статья1
Організація будівельного процесу
Щоб споруда надійно прослужила довгі роки, важливо не тільки найняти професійних будівельників, але і правильно організувати кожний крок зведення будинку. Не варто розраховувати, що будівництво закінчиться за один сезон. Згідно з нормами і правилами, тільки фундамент споруди має простояти близько 1 року. Винятком є будівлі швидкого спорудження.
До основних етапів зведення будинку відносяться:
- Розмітка території
- Формування фундаменту
- Зведення стін і перегородок
- Покрівельні роботи
- Звуко- і теплоізоляція
- Електромонтажні роботи
- Встановлення вікон і дверей
- Монтаж шляхів каналізації
- Підключення до системи водопостачання
- Оздоблювальні роботи
Найкраще починати будівництво навесні. У цей час з найбільшою точністю можливо провести оцінку ґрунту і визначити рівень ґрунтових вод. Навесні нічого не буде заважати риттю котлована та встановленню фундамента. До того ж, гарна погода позитивно впливає на продуктивність праці робітників і будівельників.