Вибір земельної ділянки

Вибір земельної ділянки

Вибір земельної ділянки — один з найважливіших моментів, від якого залежить надійність і комфорт майбутньої будівлі. При купівлі території слід дотримуватися чіткої послідовності. Першочергово визначте загальну площу будівлі і ділянки. Рекомендована пропорція (1:10) Для будинку площею 200 метрів квадратних необхідна ділянка площею 20 соток. Ніхто не зобов'язує дотримуватися точної відповідності цієї пропорції, але якщо вона буде кардинально змінена, ліквідність вашої нерухомості різко впаде.

Важливі критерії вибору земельної ділянки для будівництва будинку:

Рельєф

Під поняттям "Рельєф ділянки" мається на увазі придатність території для проведення будівництва. Перевірити ґрунт допоможуть досвідчені геологи і геодезисти. Незважаючи на те, що багато забудовників ігнорують цей етап з метою економії фінансів, наслідки неправильного вибору ділянки принесуть більший збиток, ніж витрати на проведення аналізу території.

У роботу профільних фахівців входить не тільки вивчення поверхні землі, але і визначення фізико-хімічних властивостей ґрунту. До комплекту їх послуг можна додати також розрахунок ризиків затоплення будівлі і вивчення об'єктів прилеглої території.

Розташування

Крім об'єктів інфраструктури, зверніть увагу на місце розміщення будинку. Об'єкт повинен бути раціонально розташований на території. Для початку визначте сторони світу — це допоможе створити природне освітлення в майбутньому будинку. Також врахуйте найближчі будівлі, щоб уникнути захилення сонця сусідніми будинками.

Якщо ділянка знаходиться біля річки, траси або лісу, прослідкуйте, щоб будинок будувався на відстані 300 метрів і більше. Таке планування захистить вас від набігу комах, затоплення і зайвого шуму транспорту.

Форма і площа

Після вибору місцевісті розрахуйте точну площу території. Не забудьте додати прибудинкові споруди, зону відпочинку і садову ділянку. Також важливо врахувати наявність найблищих будівель. Плануйте будинок так, щоб вікна не виходили на стіну або прямо в чужі вікна. Оптимальне розташування: в 4-5 м від проїзної частини і в 7-10 м від сусідньої будівлі.

Важливу роль відіграє і форма ділянки. Невдалими вважаються вузькі і витягнуті відрізки землі. Хоч на них і можна побудувати таку ж вузьку будівлю, але вхід, скоріше за все, доведеться робити не з фасаду, а з торця. Найкраще рішення — широка ділянка квадратної або прямокутної форми, яка дозволяє втілити в життя будь-які архітектурні рішення.

Системи каналізації

Планування будівництва споруди обов'язково передбачає розрахунок проведення систем каналізації. Якщо ділянка розташована недалеко від водойми, то всі сантехнічні роботи доведеться проводити під наглядом працівників санітарно-епідеміологічної служби. При наявності місцевої центральної системи водопостачання вам залишається тільки отримати дозвіл на підключення до неї. Але якщо такої системи поблизу немає, доведеться будувати автономну каналізацію прямо посеред ділянки.

Обігрів і електропостачання

Крім усього перерахованого вище, у проект будинку закладається схема проведення газу і електрики. Перед придбанням ділянки ознайомтеся з розташуванням найближчих електростанцій. Це дуже важливий етап, так як існують державні норми з розподілу газу та енергії на земельних ділянках.

Вирішити питання про обігрів будівлі слід вже на етапі планування. На сьогоднішній день однією з найбільш вигідних систем опалення вважається електрична. Такий варіант допоможе перенести морози з можливістю регулювання подачі тепла. У дачних селищах і приміській місцевості великою популярністю користується газове опалення. При виборі такого варіанту слід дізнатися про можливість приєднання до загальної системи газових труб.

Юридичні нюанси

Додатковим важливим критерієм вибору ділянки є юридичний аспект. При покупці слід ретельно перевірити наявність усієї необхідної документації і законність її оформлення. Також для надійності угоди краще замовити додаткову юридичну перевірку земельної ділянки. Такий метод правового захисту допоможе дізнатися, чи не є територія предметом будь-якого правового спору і чи були виплачені  податки її власником.

Ще одна можлива небезпека: в плани місцевої влади можуть бути включені будь-які задуми щодо використання землі, в межах якої, власне, і знаходиться ваша ділянка. Тому перед покупкою території з'ясуйте у місцевої адміністрації плани щодо для втілення державних потреб на ділянці.

Документи для будівництва

Попередня знижка

Документи для будівництва
Етапи будівництва

Наступна знижка

Етапи будівництва